Сините победиха много трудно с 1:0 като гост Хамрун Спартанс

...

Левски направи сериозна крачка към плейофите в Лига на конференциите

" Сините " победиха доста мъчно с 1:0 като посетител Хамрун Спартанс в първи мач от третия прелиминарен кръг на шампионата. Единственото попадение в срещата вкара Филип Кръстев в петата минута на добавеното време. Халфът пропусна дузпа при започване на мача, когато ударът му срещна гредата.

Успехът на столичани пристигна след много старания. Тимът на Станимир Стоилов сътвори няколко положителни благоприятни условия за гол, само че ударите на играчите в синьо не намираха задачата. Малтийците съумяха да спрат ненапълно Уелтън и Роналдо, което изолира от играта и Билал Бари. В същото време домакините също имаха своите шансове, а в 60-ата минута Николай Михайлов блесна с отлична интервенция след удар на Додо, предава Гонг.

Реваншът сред двата тима е след седмица на стадион " Георги Аспарухов ", а спечелилият ще срещне изгубилия от АЕК Ларнака и Партизан в борба за място в груповата фаза на шампионата.
Източник: petel.bg